2021-09-19

Rozwód bez wychodzenia z domu – czy to się uda ?

Niniejszy wpis dotyczy spraw o rozwód i tego czy można go uzyskać bez odwiedzenia Sądu ? Otóż od niedawna można. Obecnie możemy bowiem wnosić o przesłuchanie stron postępowania rozwodowego w formie korespondencyjnej tj. na piśmie. Wówczas Sąd przysyła listę pytań na kartce, którą po uzupełnieniu odsyłamy do Sądu. Z mojej praktyki wynika, że dotyczy to generalnie spraw rozwodowych bez orzekania o winie lub sytuacji, w których strony doszły do porozumienia we wszelkich kwestiach, o których rozstrzyga sąd orzekający rozwód. 

Jest to rozwiązanie, które sprawdza się w praktyce i pozwala stronom chcącym szybko zakończyć małżeństwo na uzyskanie rozwodu w bardzo krótkim czasie, gdyż postępowanie trwa często nawet tylko 3 miesiące. Jest to również korzystne rozwiązanie dla Stron, które chciałyby uniknąć wizyty w Sądzie i stresu z tym związanego, a doszły wcześniej do wspólnych ustaleń w zakresie: rozwiązania małżeństwa, wysokości alimentów, władzy rodzicielskiej i kontaktów. 

Chcesz złożyć pozew rozwodowy lub otrzymałeś pozew rozwodowy? Jesteś z Kluczborka, Wołczyna, Byczyny, Olesna, Praszki lub okolic – zapraszam! Być może w Twojej sprawie również da się uzyskać rozwód bez konieczności wizyty w Sądzie. Jeśli nie to pomogę przejść przez ten spór i przygotuję Cię odpowiednio do konieczności stawienia się w Sądzie.