2022-02-01

Jak wygrać rozwód?

Oczywiście odpowiedź na tak zadane pytanie bywa bardzo trudna, jak i samo postępowanie rozwodowe, które niesie dla małżonków bardzo duży ładunek emocjonalny i bywa niezwykle stresujące. W postępowaniu rozwodowym łatwo się pogubić i pomylić, a emocje spowodowane zaistniałą sytuacją, mogą utrudniać małżonkom w zrozumieniu procesu prawnego rozwodu. Ale jeśli jesteś w sytuacji, w której czujesz, że musisz wygrać swoją sprawę rozwodową, oto kilka wskazówek, aby to się stało.

 

W pierwszej kolejności powinieneś znaleźć adwokata, który przeprowadzi Cię przez proces rozwodowy. Szukaj adwokata, który ma doświadczenie lub jest wyspecjalizowany w rozwodzie. Doświadczenie na sali sądowej i specyfika postępowań rozwodowych wymaga specjalizacji w tych wąskich sporach sądowych. 

 

Podczas rozwodu pojawia się wiele istotnych decyzji i nie wiesz, jakie konsekwencje mogą one przynieść. Jakich alimentów żądać, co jest usprawiedliwionym wydatkiem na dziecko, jak uregulować kontakty i władzę rodzicielską, czy ustalać winę w rozkładzie pożycia małżeńskiego czy też orzec rozwód bez orzekania o winie? Zawsze skonsultuj to z dobrym adwokatem, który będzie potrafił Ci wytłumaczyć konsekwencję swoich decyzji. 

 

Wartym rozważania jest również ugodowe przeprowadzenie procesu rozwodowego i uzgodnienie z drugim małżonkiem wszelkich kwestii, o których rozstrzyga sąd, co może oszczędzić czas i nerwy. 

 

Często zdarza się również tak, że dla każdego z małżonków wygrana w rozwodzie oznacza co innego. Dlaczego tak jest ? Przede wszystkim jest to związane z pięcioma obszarami o jakich decyduje sąd w sprawie rozwodowej, a skoro tak dla każdego z małżonków priorytetowy może okazać się inny punkt wyroku rozwodowego. Postępowanie rozwodowe obejmuje następujące pięć kwestii: 

1. Rozwód z orzekaniem o winie czy bez orzekania o winie, 

2. Władza rodzicielska nad małoletnimi dziećmi stron,

3. Kontakty rodzica z dzieckiem,

4. Alimenty na dzieci i na drugiego małżonka, 

5. Ustalenie korzystania ze wspólnie zajmowanego domu bądź mieszkania. 

 

Musisz się dobrze przygotować na to, co może Cię czekać. Stąd też niezbędne jest ustalenie strategii działania. Musisz przemyśleć i rozważyć swoją sytuację z adwokatem, który zajmuje się sprawami rozwodowymi. Wiele rzeczy da się przewidzieć i zaplanować, a postępowanie poprowadzić w sposób minimalizujący ryzyko porażki. Twoje działanie powinno obejmować:

1. Ustalenie wspólnej strategii procesowej z adwokatem,

2. Wyznaczenie realnego celu rozwodowego, tego co chcecie osiągnąć, 

3. Zgromadzenie dowodów na poparcie Twoich faktów, 

4. Przygotowanie się do rozprawy sądowej i omówienie kwestii, które zostaną na niej poruszone, 

5. Obecność na rozprawie i aktywne przekonywanie Sędziego do stanowiska klienta. 

 

Czeka Cię rozwód nie zwlekaj, zadzwoń i umów spotkanie w Kluczborku lub Praszce. Specjalizuję się w postepowaniach rozwodowych i pomogę przeprowadzić Cię przez proces sądowy.