2021-09-02

Upadłość konsumencka – czy to się opłaca ?

Często słyszę to pytanie od Klientów. Wypadałoby zacząć odpowiedź od typowego prawniczego – „to zależy” i zapewne tak jest, gdyż każdą sprawę należy zanalizować indywidualnie i tak też robię. Natomiast jest na pewno bardzo dużo plusów tej instytucji. Oto kilka z nich: 

  1. możliwość jej ogłoszenia dla osób, które prowadziły jednoosobową działalność gospodarczą po jej zakończeniu, 
  2. możliwość oddłużenia osoby fizycznej, a więc umorzenie zadłużenia, czyli nowy start w życie bez zadłużenia, 
  3. zawieszenie postępowań egzekucyjnych, 
  4. możliwość wykreślenia wpisu z Rejestru Dłużników Niewypłacalnych prowadzonego przez Krajowy Rejestr Sądowy oraz wykreślenia danych z rejestrów prowadzonych przez biura informacji gospodarczych, np. przez Krajowy Rejestr Długów (KRD),
  5. odzyskanie komfortu psychicznego i spokoju ducha. 

Jeśli, masz długi zachęcam do kontaktu z moją osobą. Prowadzę postępowania upadłościowe konsumentów oraz byłych przedsiębiorców z terenu: Kluczbork, Wołczyna. Byczyny czy Praszki i pomagam w ich oddłużeniu. Reprezentuję swoich Klientów na każdym etapie postępowań upadłościowych. Przeprowadziłem kilkadziesiąt postępowań o ogłoszenia upadłości konsumenckich zakończonych sukcesem. Stale współpracuję z syndykiem. Tylko w miesiącu sierpniu 2021 zakończyłem z sukcesem dwie upadłości konsumenckie z terenu Kluczborka oraz złożyłem dwa kolejne wnioski do sądu o ogłoszenie upadłości.